page-header

Hakkımızda

AKİTEK 

Bir sektörde rekabet gücünü artırmak ve iş geliştirmede sürdürülebilirliği sağlamak için en etkili araçların Ar-Ge, inovasyon ve teknolojik gelişmeyi teşvik etmek olduğu bilinen bir gerçektir. AKİTEK, tarım ve tarım makineleri sektörlerinde geniş bir işletme yelpazesinden oluşan ilgili paydaşların ve hedef grupların kapasitesini geliştirmeye çalıştığı için Konya ili için büyük önem taşıyacaktır.

Akıllı Teknolojiler Merkezi Projesi kapsamında, Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhuriyeti’nin ortak finansmanıyla hayata geçirilen Akıllı Teknolojiler Merkezi (AKİTEK) , barındırdığı ileri teknolojili cihazlarla, tarım makinesi üreticileri haricinde, diğer alanlarda da faaliyet gösteren firmalara bilhassa prototipleme, ölçüm, test ve doğrulama konusunda hizmet vererek, bu firmalara da Ar-Ge projelerinde destek olmaktadır.

Bununla birlikte, AKİTEK, düzenli olarak Ar-Ge projelerinin yürüyeceği bir merkez olarak işlev görmekterdir. Bu projelerdeki temel yöntem, üniversite-sanayi iş birliği çerçevesinde sanayinin ihtiyacına yönelik fikirlerin hayata geçirilmesi şeklindedir. Bu vesileyle bölgedeki üniversite-sanayi iş birliğinin de daha ileriye taşınması hedeflenmektedir.

DSC_3500
AW2Y4174 kopya
DSC_2224